+375 29 853-40-17

info@zapraudu.info

Предвыборный прогноз

vybory_2014В преддверии выборов в Минский городской Совет депутатов XXVII созыва активисты кампании «Говори правду» решили провести простую аналитику. 

Мы оценили каждого кандидата по трём критериям: возраст, партийность и занимаемая должность. В каждом округе были отмечены кандидаты, наиболее подходящие под следующие критерии: возраст более 30 лет, беспартийные или члены какой-либо провластной партии, занимающие высокую руководящую должность в государственном учреждении или предприятии.

Таким образом, мы попытались определить тех, на кого делает ставку власть. Нередко именно такие кандидаты симпатичны и избирателям. Как показывает практика, именно они становятся победителями на выборах. Окажемся ли мы правы – покажет время.

А вот результаты нашей работы (предполагаемые победители выделены жирным шрифтом):

Узрост›30 гадоўПартыйнасцьПасада
Ахоцкая выбарчая акруга № 1
Дабратвор+БНФ індывідуальны прадпрымальнік
Давыдзенка+Камуністычная партыянастаўнік  «Сярэдняя школа № 141 г.Мінска»
Рудакоўскі+Лiберальна-дэмакратычная партыяпрадавец-кансультант «ТопКрэп»
Русакевіч+Беларуская сацыяльна-спартыўная партыя першы намеснік генеральнага дырэктара «ІТЭРА-БЕЛ»
Ангарская выбарчая акруга № 2
Кірэенкаў+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік старшыні кааператыву ЖБК «Абаронец»
ЛазуткінКамуністычная партыястудэнт БДУ
Огер+беспартыйнынамеснік генеральнага дырэктара «Мінскі завод колавых цягачоў»
Шабаноўская выбарчая акруга № 3
КатаржэўскіКамуністычная партыястудэнт БДУ
Мысліўчык+беспартыйны намеснік галоўнага ўрача «36-я гарадская паліклініка»
Аўтазаводская выбарчая акруга № 4
Знак+Камуністычная партыядырэктар «Сярэдняя школа № 124 г.Мінска»
Кавальчук+беспартыйныстаршыня заводскага камітэта «Мінскі аўтамабільны завод»
 Васняцоўская выбарчая акруга № 5
Жолнер+Камуністычная партыянамеснік галоўнага інжынера  «Аўтобусны парк № 6″
Мятліцкі+беспартыйныдырэктар «Універмаг «Беларусь»
Галадзедаўская выбарчая акруга № 6
Грамовіч+беспартыйныдырэктар «Палац культуры МАЗ»
Цішкевіч+Камуністычная партыядырэктар «Аўтобусны парк № 6″
Шомчанка+Беларуская сацыял-дэмакратычная партыя (Грамада)вядучы спецыяліст вучэбнай часткі аб’яднання ДТСААФ
Янукевіч+БНФіндывідуальны прадпрымальнік
Убарэвічская выбарчая акруга № 7
АдамаваКамуністычная партыямаркетолаг «СветаЗар-ЛТД»
Рабаў+беспартыйныдырэктар «Мінскі заапарк»
Малінінская выбарчая акруга № 8
Дылько+Беларуская партыя левых «Справядлівы свет»інжынер-электронік  «Гімназіі № 6 г.Мiнска»
Кiракасян+Камуністычная партыянамеснiк дырэктара «Пачатковая школа № 29 г.Мiнска»
Рубiнаў+беспартыйныдырэктар «Мiнскi холадакамбiнат № 2″
Ракасоўская выбарчая акруга № 9
Нячай+беспартыйныначальнiк вытворчасцi «Белмедпрэпараты»
Сярдзюкова+Камуністычная партыязагадчык «Яслi-сад № 61 г.Мiнска»
Пляханаўскай выбарчай акрузе № 10
Жукоўскi+беспартыйны галоўны ўрач «Цэнтр гiгiены i эпiдэмiялогii Ленiнскага раёна г.Мiнска»
Навагродскi+беспартыйны начальнiк «Мiнск Крышталь»
Радзiонаў+Лiберальна-дэмакратычная партыяiндывiдуальны прадпрымальнiк
Серабранская выбарчая акруга № 11
БерастаўЛiберальна-дэмакратычная партыяiндывiдуальны прадпрымальнiк
КрушэўскаяАб׳яднаная грамадзянская партыястудэнтка ЕДУ
Кулiк+беспартыйныгалоўны ўрач «14-я гарадская стаматалагiчная палiклiнiка»
Мiхайлiдзi+ Рэспубліканская партыя працы і справядлівасцідырэктар «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей i моладзi «Маяк»
Купалаўская выбарчая акруга № 12
Мацiеўскi+Лiберальна-дэмакратычная партыя часова не працуе
Разжавайкiн+беспартыйныпершы намеснiк генеральнага дырэктара «Кiнавiдэапракат»
Саксонава+беспартыйныгенеральны дырэктар «Белпошта»
Маякоўская выбарчая акруга № 13
Гарбацэвiч+Беларуская сацыяльна-спартыўная партыястаршы iнструктар «Цэнтр фiзкультурна-аздараўленчай работы Ленiнскага раёна г. Мiнска»
Пакутнiк+Лiберальна-дэмакратычная партыядырэктар »Глас-Лагiстык»
Сайганава+беспартыйнынамеснiк генеральнага дырэктара фабрыкі «Камунарка»
Лошыцкая выбарчая акруга № 14
Багданаў+беспартыйныгалоўны ўрач «37-я гарадская палiклiнiка»
Бугроў+беспартыйнынамеснiк генеральнага дырэктара «Цэнтраэнергамантаж»
Жажкоў+Лiберальна-дэмакратычная партыягалоўны спецыялiст  «Акцыянерны Ашчадны банк «Беларусбанк»
ФiнькевiчАб׳яднаная грамадзянская партыястудэнт ЕДУ
Асаналіеўская выбарчая акруга № 15
Ігнатовіч+Камуністычная партыянамеснік генеральнага дырэктара «Нерудпрам»
Лабачэўскі+беспартыйны дырэктар «Крыён»
Курасоўшчынская выбарчая акруга № 16
Гоман+беспартыйныгалоўны інжынер «Рамаўтадар Кастрычніцкага раёна г.Мінска»
Гарбуноў+беспартыйнывядучы інжынер  «Мінскі навукова-даследчы інстытут радыёматэрыялаў»
Ярошчанкабеспартыйныначальнік участка вытворчасці № 2 філіяла «Транзістар» «ІНТЭГРАЛ»
Петрамовіч+Камуністычная партыяначальнік упраўлення кадраў «ІНТЭГРАЛ»
Кастрычніцкая выбарчая акруга № 17
Баршчэўская+Камуністычная партыядырэктар «Сярэдняя школа № 89 г.Мінска»
Казачонак+беспартыйныгалоўны ўрач «11-я гарадская клінічная бальніца»
Міхаленя+беспартыйны дырэктар «Кастрычніцкі фізкультурна-аздараўленчы цэнтр»
Аэрафлоцкая выбарчая акруга № 18
Антонаў+Лiберальна-дэмакратычная партыя індывідуальны прадпрымальнік
Даніловіч+Камуністычная партыягенеральны дырэктар «Белсантэхмантаж-2″
Чуро+беспартыйныгенеральны дырэктар  «Белаэранавiгацыя»
Чкалаўская выбарчая акруга № 19
Башура+Лiберальна-дэмакратычная партыячасова не працуе
Мелікян+беспартыйныгенеральны дырэктар «Нацыянальны аэрапорт «Мінск»
Мажэйка+Камуністычная партыягалоўны інжынер «Вопытна-механічны завод «Агратэхканмаш»
Маразевіч+беспартыйныначальнік участка прадпрыемства «Адані»
Осіпава+беспартыйныдырэктар «Сярэдняя школа № 168 г.Мінска»
Чыгуначная выбарчая акруга № 20
Бондар+беспартыйны рэктар «Беларускi дзяржаўны ўнiверсiтэт культуры і мастацтваў»
Брашко+Камуністычная партыяначальнік  «Крыён»
Гацакбеспартыйныіндывідуальны прадпрымальнік
Токараў+беспартыйныдырэктар »Зелянбуд Кастрычніцкага раёна г.Мінска»
Купрыянаўская выбарчая акруга № 21
Кікель+Камуністычная партыяпрафесар «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь»
Крыловічбеспартыйныадміністратар »Зорка Компані»
Макарына-Кібак+беспартыйныдырэктар «Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр отарыналарынгалогіі»
Маркелаўбеспартыйныстудэнт БДУ
Шэндрык+Лiберальна-дэмакратычная партыявадзіцель аўтобуса «Аўтасрэда»
Грушаўская выбарчая акруга № 22
Адамаў+Камуністычная партыядырэктар «Эскада-Бел»
БыстрыкЛiберальна-дэмакратычная партыястудэнт «Інстытут прадпрымальніцтва і кіравання»
Камароўскі+беспартыйныдырэктар «Мінскі вагонарамонтны завод»
Каштэлян+беспартыйныдырэктар дэпартамента персаналу «Акцыянерны Ашчадны банк «Беларусбанк»
Дзяржынская выбарчая акруга № 23
Заднепраны+Рэспубліканская партыя працы і справядлівасцізагадчык аддзела «Мабільныя ТэлеСістэмы»
Сікорскі+беспартыйнырэктар «Беларускі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт»
Шэін+Камуністычная партыянастаўнік «Сярэдняя школа № 59 г.Мінска»
Ясенінская выбарчая акруга № 24
Макаранка+беспартыйныначальнік філіяла «Будаўнічы трэст № 4″
МізулаЛiберальна-дэмакратычная партыячасова не працуе
Юройць+Камуністычная партыя інжынер кафедры ў БНТУ
Рафіеўская выбарчая акруга № 25
Гурын+Лiберальна-дэмакратычная партыяіндывідуальны прадпрымальнік
Пасынкаў+Камуністычная партыянамеснік дырэктара «Белдэлюкс»
Пятровіч+беспартыйныдырэктар установы «Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь «Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр»
Голубеўская выбарчая акруга № 26
Белакурскі+беспартыйныдырэктар філіяла «Мінская гарадская тэлефонная сетка»
Пашкоўская+Беларуская сацыял-дэмакратычная партыя (Грамада)педагог  «Сацыяльна-педагагічны цэнтр Савецкага раёна г. Мінска»
Хіхлушка+Камуністычная партыяпрадстаўнік кампаніі «CANDY HOOVER GRUP»
Праўдзінская выбарчая акруга № 27
Кузняцоў+Камуністычная партыягалоўны ўрач «5-я гарадская клінічная паліклініка»
Набздораў+беспартыйныдырэктар »Галантэя»
Юркевічбеспартыйныэканаміст «РРБ — Банк»
Слабадская выбарчая акруга № 28
Верамееўбеспартыйныюрысконсульт «Ізі Крэдыт»
Ерафеенка+Камуністычная партыязагадчык склада «Еўрагандаль»
Марцуль+беспартыйныдырэктар «Аўтобусны парк № 5″
Меляшкевіч+БНФдырэктар «Куфэрак падарожжаў»
Шаціла+Лiберальна-дэмакратычная партыяіндывідуальны прадпрымальнік
Адоеўская выбарчая акруга № 29
Жаборт+беспартыйныдырэктар «Фабрыка галаўных убораў «Людміла»
Свірыд+беспартыйныдырэктар «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Фрунзенскага раёна г.Мінска»
СодзельКамуністычная партыягалоўны рэдактар »Рэдакцыя газеты «Камуніст Беларусі. Мы і час»
Шэлег+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік дырэктара  «Парытэт ОПТ Гандаль»
Жудроўская выбарчая акруга № 30
Каўчуга+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік дырэктара «Олта Сэрвіс»
Панасюк+беспартыйныстаршыня Мінскага гарадскога Савета дэпутатаў дваццаць шостага склікання
Рунец+Камуністычная партыядырэктар «Мінскі дзяржаўны каледж тэхналогіі і дызайна лёгкай прамысловасці»
Заходняя выбарчая акруга № 31
Абрамава+беспартыйныдырэктар «Цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі Фрунзенскага раёна г.Мінска»
Астапенка+беспартыйныдырэктар «Зелянбуд Фрунзенскага раёна г.Мінска»
Ручай+Лiберальна-дэмакратычная партыяіндывідуальны прадпрымальнік
Яшкоў+Камуністычная партыя індывідуальны прадпрымальнік
Кунцаўшчынская выбарчая акруга № 32
Давідзенка+беспартыйнынамеснік дырэктара «Фрунзенскі фізкультурна-аздараўленчы цэнтр»
Місявец+Камуністычная партыя старшыня  Фрунзенскай раённай арганізацыі «Белая Русь»
Пярвушын+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік дырэктара «АДК электра»
СвіршчыкБеларуская сацыял-дэмакратычная партыя (Грамада)індывідуальны прадпрымальнік
Чырвонаборская выбарчая акруга № 33
Громавабеспартыйны першы сакратар Фрунзенскага раённага камітэта «Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі»
Кавалёў+беспартыйныдырэктар і заснавальнік  «Конгер»
Старавойтава+беспартыйныдырэктар «Гімназія № 31 г.Мінска»
СуханаўЛiберальна-дэмакратычная партыяюрысконсульт «Тэндэрбуд»
Сухараўская выбарчая акруга № 34
Круглік+беспартыйны настаўнік «Гімназія № 37 г.Мінска»
Трасцянскі+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік дырэктара «ГудДом»
Цобкала+беспартыйныгалоўны ўрач «10-я гарадская паліклініка г. Мінска»
Дамброўская выбарчая акруга № 35
Зіновіч+Лiберальна-дэмакратычная партыяндывідуальны прадпрымальнік
Курчэўскі+Камуністычная партыя генеральны дырэктар «Мінскі стадыён «Дынама»
Шаліма+беспартыйныдырэктар «Будпрагрэс»
Шырэй+беспартыйнынамеснік дырэктара «Часопіс «Чалавек і Закон»
Масюкоўшчынская выбарчая акруга № 36
Бурнос+Рэспубліканская партыя працы і справядлівасціспецыяліст па кадрах «МАПІД»
Насевіч+беспартыйныдырэктар «Рамаўтадар Фрунзенскага раёна г.Мінска»
Ратасепп+Лiберальна-дэмакратычная партыя індывідуальны прадпрымальнік
Яловік+беспартыйны генеральны дырэктар «Мінскі завод будаўнічых матэрыялаў»
Пушкінская выбарчая акруга № 37
Камароўскі+Рэспубліканская партыя працы і справядлівасцівядучы спецыяліст «МАПІД»
КараткоўБеларуская сацыял-дэмакратычная партыя (Грамада)слесар-электрык  «Белэнергарамналадка»
НікандраўКамуністычная партыяіндывідуальны прадпрымальнік
СтжалкоўскаяЛiберальна-дэмакратычная партыяспецыяліст па продажах «Тэлемагазін»
Кальварыйская выбарчая акруга № 38
Вазняк+Беларуская партыя левых «Справядлівы свет»дырэктар — галоўны рэдактар газеты «Наш таварыш»
Вераменка+Рэспубліканская партыя працы і справядлівасцістаршыня Фрунзенскай раённай арганізацыі г.Мінска Беларускага Таварыства Чырвонага Крыжа
Дрозд+беспартыйныдырэктар «Сярэдняя школа № 96 г.Мінска»
Кірычун+Беларуская патрыятычная партыяпенсіянер
Вяснянская выбарчая акруга № 39
Астроўская+беспартыйныдырэктар «Сярэдняя школа № 180 г. Мінска»
Герасімава+беспартыйны дырэктар  «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Цэнтральнага раёна г. Мінска»
Троцкі+Лiберальна-дэмакратычная партыядырэктар «АФ менеджмент»
Заслаўская выбарчая акруга № 40
Бабок+беспартыйнынамеснік генеральнага дырэктара «Мілавіца»
Крыжаноўскі+Лiберальна-дэмакратычная партыяіндывідуальны прадпрымальнік
Талкачоў+Камуністычная партыярэктар «Рэспубліканскі інстытут павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі работнікаў Міністэрства працы і сацыяльнай абароны Рэспублікі Беларусь»
Старавіленская выбарчая акруга № 41
Атаманаў+Камуністычная партыяпамочнік дэпутата Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу РБ
Палішчук+Лiберальна-дэмакратычная партыянамеснік дэкана факультэта эканомікі «Мінскі інстытут кіравання»
Філатаў+беспартыйныгалоўны інжынер «Жыллёвае рамонтна-эксплуатацыйнае аб’яднанне Савецкага раёна г. Мінска»
Нававіленская выбарчая акруга № 42
Марцішэвіч+беспартыйны галоўны ўрач «16-я гарадская клінічная паліклініка»
Муха+Камуністычная партыявядучы інжынер «Беларускі дзяржаўны інстытут метралогіі»
Невяровіч+Лiберальна-дэмакратычная партыядырэктар «Раздолле»
Мірашнічэнкаўская выбарчая акруга № 43
Біржакоў+беспартыйныгалоўны ўрач «30-я гарадская паліклініка»
Даўжэнка+Камуністычная партыя лабарант 1 катэгорыі «Беларускі дзяржаўны аграрны тэхнічны ўніверсітэт»
Смірнова+беспартыйны дырэктар «Сярэдняя школа № 148 г.Мінска»
Хімарода+Лiберальна-дэмакратычная партыяурач медыцынскага цэнтра «Школа здароўя»
Лагойская выбарчая акруга № 44
Кавалькова+беспартыйныстаршыня жыллёва-будаўнічага спажывецкага кааператыва № 997
Кульчавы+Камуністычная партыяспецыяліст па тэсціраванню  «Ітранзішэн»
Максімчык+Лiберальна-дэмакратычная партыячасова не працуе
Нахаенко+беспартыйныпершы намеснік генеральнага дырэктара «АМКАДОР»
Падгол+БНФпенсіянер
Багдановічская выбарчая акруга № 45
Буякевіч+Камуністычная партыядырэктар «Мега-Аспект»
Гелясін+беспартыйныдырэктар «ПРАМСУВЯЗЬ»
Чачукевіч+беспартыйныпершы сакратар Мінскага гарадскога камітэта «Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі»
ШкутЛiберальна-дэмакратычная партыя індывідуальны прадпрымальнік
Куйбышаўская выбарчая акруга № 46
Калякін+Беларуская партыя левых «Справядлівы свет»старшыня Беларускай партыі левых «Справядлівы свет»
Каспяровіч+БНфіндывідуальны прадпрымальнік
Слепян+беспартыйныдырэктар «Сярэдняя школа № 53 г. Мінска»
СямёнаўЛiберальна-дэмакратычная партыякур’ер «Пупс і К»
Шаладонаў+Камуністычная партыястаршы навуковы супрацоўнік «Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»
Машэраўская выбарчая акруга № 47
Кавальчук+беспартыйныгенеральны дырэктар «Белфармацыя»
Рыбакоў+БНФчасова не працуе
Сокал+беспартыйныпершы намеснік генеральнага дырэктара «ЦУМ Мінск»
Акадэмічная выбарчая акруга № 48
Екельчык+беспартыйнынамеснік дырэктара «Мінскі маргарынавы завод»
Казлоў+Беларуская сацыяльна-спартыўная партыягенеральны дырэктар «Спартыўна-аздараўленчы комплекс «Алімпійскі»
Ухналёў+Беларуская партыя левых «Справядлівы свет»намеснік старшыні Беларускай партыі левых «Справядлівы свет»
Каліноўская выбарчая акруга № 49
Краўчонак+беспартыйныгалоўны ўрач «12-я гарадская клінічная стаматалагічная паліклініка г.Мінска»
Светагорбеспартыйныгалоўны інжынер «Зелянбуд Першамайскага раёна г.Мінска»
Юрыкаў+беспартыйны індывідуальны прадпрымальнік
Карбышаўская выбарчая акруга № 50
Балыка+беспартыйныдырэктар «Сярэдняя школа №13 г.Мінска»
Жарыкава+беспартыйныгалоўны ўрач «24-ая гарадская паліклініка спецмедаглядаў»
Сігаеў+Беларуская сацыял-дэмакратычная партыя (Грамада)выканаўца работ «Будбытрамонт г.Мінска»
Уручская выбарчая акруга № 51
Кузняцоў+беспартыйнынамеснік дырэктара «Фінпрофіт»
Маркоўка+беспартыйныдырэктар «Цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі Першамайскага раёна г.Мінска»
Усходняя выбарчая акруга № 52
Бусел+беспартыйныурач-тэрапеўт «28-я гарадская паліклініка»
Купрэйчык+беспартыйныдырэктар «Жыллёва-эксплуатацыйны ўчастак №121 ЖРЭА Першамайскага раёна г.Мінска»
Труфанаў+беспартыйныпенсіянер Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь
Шугаеўская выбарчая акруга № 53
Вілюхабеспартыйны урач-уролаг «Мінская абласная клінічная бальніца»
Мажальскі+беспартыйнынамеснік старшыні  жыллёва-будаўнічага кааператыва № 494
Несінаў+беспартыйныпедагог дадатковай адукацыі «Фізкультурна-спартыўны цэнтр дзяцей і моладзі Першамайскага раёна г.Мінска»
Валгаградская выбарчая акруга № 54
Іванушка+беспартыйныначальнік упраўлення закупак «Агат-электрамеханічны завод»
Кузняцоў+Рэспубліканская партыя працы і справядлівасцінамеснік генеральнага дырэктара «Мінскі механічны завод імя С.І.Вавілава – кіруючая кампанія холдынгу «БелОМО»
Мендзялееўская выбарчая акруга № 55
ГалавачАб’яднаная грамадзянская партыяменеджар «ПЭК»
Кавалёнак+Камуністычная партыяпенсіянер
Кеўлюк+Лiберальна-дэмакратычная партыястаршы кладаўшчык  «ТУТ і ТАМ Лагістыкс»
Смольскі+беспартыйныгенеральны дырэктар «Постгандаль»
Першамайская выбарчая акруга № 56
Ніканаў+Камуністычная партыядырэктар »Сенком»
Новікбеспартыйнынамеснік дырэктара «Жыллёвае рамонтна-эксплуатацыйнае аб’яднанне Партызанскага раёна г. Мінска»
Трактаразаводская выбарчая акруга № 57
Дубінская+беспартыйныгенеральны дырэктар «Агенцтва «Мінск-Навіны»
Ермаліцкі+беспартыйныгалоўны спецыяліст Міністэрства лясной гаспадаркі РБ
ЖылкоАб’яднаная грамадзянская партыячасова не працуе
Праўлоцкі+Лiберальна-дэмакратычная партыяначальнік аддзела фізічнай бяспекі »Беларускі народны банк»
Смоляр+Камуністычная партыя старшы майстар цэха № 92  «Мінскі трактарны завод»

Данные о кандидатах:

http://minsk.gov.by/ru/freepage/other/elections_2014/kandidaty_v_deputaty.shtml

17 марта 2014

Коментарии

Добавить комментарий

Вы должны быть авторизованы для комментирования.

 
А также…
У старого президента нет поддержки большинства. Нужно выбрать нового!

Подписаться на рассылку